Streda, 26.11.2014
Domov   |   E-mail
 
www.infra-kurenie.sk   
 
 
Stiahnite si leták.

termovel - Penetračný náter s protiplesňovou odolnosťou

SANÁCIA PLESNÍ V 3 KROKOCH


1.) Odstrániť pleseň

Na odstránenie plesne použite vhodný prípravok napr. SAVO proti plesniam. Plesne je nutné odstraňovať jedine mokrou cestou, inak môže dôjsť k šíreniu nebezpečných sporov, ktoré môžu ďalej rozšíriť ložisko plesne a na viac ohrozujú ľudské zdravie. Pleseň preto nikdy neutierajte suchou handrou !

2.) Penetračný náter

Základom dlhodobej sanácie plesne je penetračný náter THERMOWELL s vysokou protiplesňovou odolnosťou, ktorý obsahuje extra účinné a dlhodobo pôsobiace prísady proti plesniam, riasam a machom. Nanáša sa na suchý a čistý povrch.

Penetrační náter sa dodáva v dvoch baleniach:
 

Balenie Výdatnosť
1 kg cca 25 m2
5kg cca 125 m2
 
Technický list k penetračnému náteru stiahnete tu .

3.) Protiplesňoví náter


Po zaschnutí penetračného náteru THERMOWELL sa aplikuje finálny náter, ktorý zabezpečí dlhodobú ochranu proti opätovnému vzniku a rastu plesní, rias a iných mikroorganizmov. Na výber sú dva typy finálnych náterov s protiplesňovou odolnosťou podľa spôsobu použitia:
 
Typ povrchu, ktorý chcete sanovať : vhodný finálny náter :
fasáda, ktorá je celoplošne napadnutá plesňami alebo riasami s vysokým rizikovým potenciálom ich opätovného rastu THERMOMAX EXTRA
fasáda, na ktorej sa nachádzajú menšie plochy napadnuté plesňami alebo riasami THERMOMAX EXTRA
plesňami napadnuté steny a stropy v interiéri, kde príčinou je miestna kondenzácia vodných pár v dôsledku nedostatočnej tepelnej izolácie (tzv. tepelné mosty)
THERMOMAX EXTRA
plesňami napadnuté steny a stropy v interiéri, kde je príčinou konštantne vysoká vlhkosť vzduchu (nedostatočné vetranie, zvýšená tvorba vlhkosti)
plesňou rozsiahlo napadnuté steny a stropy v interiéri, kde príčinou je konštantne vysoká vlhkosť vzduchu (nedostatočné vetranie, zvýšená tvorba vlhkosti)
Interiérová maľba THERMOWELL